STK Ústí nad Labem Úžín – jak probíhá prohlídka

Stanice technické kontroly je v Ústí nad Labem v části města Úžín a také Hrbovice. Byl jsem před pár dny na Úžíně a popíšu, jak to zde probíhá.

Ještě před několika lety jsem své auto vždy svěřil mému osobnímu mechanikovi – garáž mistrovi, který mi na technickou zajel a vše vyřídil. Samozřejmě to není zadarmo a potom, co jsem zde už byl také s několika auty v rodině osobně na kontrole, není na tom nic složitého a zvládnete to také. Navíc ušetříte těch pár stovek, které byste museli dát svému servisákovi.

STK Úžín

První nevýhoda, kterou zde vidím, že to, že není možné se objednat předem a přijet na stanovený čas. Často to je o náhodě, kdy se podaří, aby zde bylo málo aut a vy jste dlouho nečekali.

Jednou se mi dokonce povedlo, že jsem přijel kolem 14h odpoledne ve čtvrtek a byl tu snad jen necelých 30 minut. To ale bylo jen jednou, od té doby se zde čeká podstatně déle.

Zkusil jsem to poprvé letos v září jedno úterý v 11 dopoledne, ale bylo zde přede mnou 30 aut, tak to jsem vzdal a nechal to na další den. Ve středu v 8 ráno už to bylo lepší, to byly přede mnou snad jen 4 auta.

STK Ústí nad Labem Úžín

Doklady na technickou prohlídku

Musíte mít s sebou velký a malý technický průkaz.

Cena STK + Emise

V areálu na Úžíně je možné udělat nejen technickou kontrolu, ale i změřit emise.

  • Cena za STK – 750 kč
  • Emisní kontrola – 600 kč

Je super, že jsou obě kontroly v jednom objektu a není nutné jezdit např. změřit emise jinam.

Nejdřív nahlásíte, že chcete udělat na autě technickou i změřit emise, odevzdáte technické průkazy a zaplatíte.

Měření emisí

Venku na parkovišti počkáte a až na vás technik mávne, vjedete do areálu, kde se měří emise. Zde to trvá cca 10 minut. Poté vyjedete ven na parkoviště a opět čekáte na povel :)

Technická kontrola

Až budete vyzváni, vjedete do haly, která je hned vedle pokladny, kde jste za kontrolu platili.

Zde vaše auto zkontrolují, vyfotí jak zvenčí, tak i zdokumentují stav tachometru. Prověří zda souhlasí VIN, jestli jsou v pořádku brzdy, tlumiče, výfuk a další díly podvozku. Také se zkontrolují všechna světla, vzorek pneumatik, koroze, povinná výbava (náhradní žárovky, rezerva, výstražný trojúhelník, lékárnička).

Po celou dobu kontroly stojíte vedle auta, technik s ním popojíždí.

A nakonec, pokud je vše ok, dostanete novou nálepku na zadní poznávací značku, počkáte cca 10 minut, technik přinese doklad o prohlídce a oba technické průkazy. Zde to trvá cca 30 minut.

Takže vidíte, není to nic složitého a příště už můžete jet na STK sami, pokud jste ještě nebyli.

Podobný postup platí stejně  + – v celé republice.

Otevírací doba

Pondělí-Pátek:   6:30 – 17:00
Sobota:   7:30 – 12:00

Web: www.areal-uzin.cz

Mapa

Čtěte dále

1 odpověď

  1. Jiří Švejdar napsal:

    Jsem vlastníkem OA VW a v lednu jsem ukončil leasing. Nyní bych potřeboval vozidlo přepsat. Musím na evidenční prohlídku tak mám dotaz, jestli se lze objednat. Děkujji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *