STK Ústí nad Labem Úžín – jak probíhá prohlídka

Stanice technické kontroly je v Ústí nad Labem v části města Úžín a také Hrbovice. Byl jsem před pár dny na Úžíně a popíšu, jak to zde probíhá.

Ještě před několika lety jsem své auto vždy svěřil mému osobnímu mechanikovi – garáž mistrovi, který mi na technickou zajel a vše vyřídil. Samozřejmě to není zadarmo a potom, co jsem zde už byl také s několika auty v rodině osobně na kontrole, není na tom nic složitého a zvládnete to také. Navíc ušetříte těch pár stovek, které byste museli dát svému servisákovi.

STK Úžín

První nevýhoda, kterou zde vidím, že to, že není možné se objednat předem a přijet na stanovený čas. Často to je o náhodě, kdy se podaří, aby zde bylo málo aut a vy jste dlouho nečekali.

Jednou se mi dokonce povedlo, že jsem přijel kolem 14h odpoledne ve čtvrtek a byl tu snad jen necelých 30 minut. To ale bylo jen jednou, od té doby se zde čeká podstatně déle.

Zkusil jsem to poprvé letos v září jedno úterý v 11 dopoledne, ale bylo zde přede mnou 30 aut, tak to jsem vzdal a nechal to na další den. Ve středu v 8 ráno už to bylo lepší, to byly přede mnou snad jen 4 auta.

STK Ústí nad Labem Úžín

Doklady na technickou prohlídku

Musíte mít s sebou velký a malý technický průkaz.

Cena STK + Emise

V areálu na Úžíně je možné udělat nejen technickou kontrolu, ale i změřit emise.

  • Cena za STK – 900 kč
  • Emisní kontrola – 700 kč

Je super, že jsou obě kontroly v jednom objektu a není nutné jezdit např. změřit emise jinam.

Nejdřív nahlásíte, že chcete udělat na autě technickou i změřit emise, odevzdáte technické průkazy a zaplatíte.

Měření emisí

Venku na parkovišti počkáte a až na vás technik mávne, vjedete do areálu, kde se měří emise. Zde to trvá cca 10 minut. Poté vyjedete ven na parkoviště a opět čekáte na povel :)

Technická kontrola

Až budete vyzváni, vjedete do haly, která je hned vedle pokladny, kde jste za kontrolu platili.

Zde vaše auto zkontrolují, vyfotí jak zvenčí, tak i zdokumentují stav tachometru. Prověří zda souhlasí VIN, jestli jsou v pořádku brzdy, tlumiče, výfuk a další díly podvozku. Také se zkontrolují všechna světla, vzorek pneumatik, koroze, povinná výbava (náhradní žárovky, rezerva, výstražný trojúhelník, lékárnička).

Po celou dobu kontroly stojíte vedle auta, technik s ním popojíždí.

A nakonec, pokud je vše ok, dostanete novou nálepku na zadní poznávací značku, počkáte cca 10 minut, technik přinese doklad o prohlídce a oba technické průkazy. Zde to trvá cca 30 minut.

Takže vidíte, není to nic složitého a příště už můžete jet na STK sami, pokud jste ještě nebyli.

Podobný postup platí stejně  + – v celé republice.

Otevírací doba

Pondělí-Pátek:   6:30 – 17:00
Sobota:   7:30 – 12:00

Web: www.areal-uzin.cz

Mapa

Čtěte dále