Cesta autem do Chorvatska + tipy na ubytování

Jezdíte na dovolenou do zahraničí? Co takhle Chorvatsko. Jedna z nejznámějších zemí, kam každoročně zavítá na dovolenou několik desítek tisíc turistů, mezi kterými je i značná část z České republiky.

Pokud hledáte opravdu kvalitní informace o cestě autem do Chorvatska, rozhodně mrkněte na web a blog Chorvatsko-autem.cz. Naleznete zde přehled o trase z České republiky do Chorvatska, ubytování, last-minute zájezdy či aktuální meteorologickou předpověď v jednotlivých letoviscích.

Kudy autem do Chorvatska

Autem na Jadran se můžete vydat po několika trasách. Samozřejmě záleží, odkud z republiky vyjíždíte. Nicméně pro vás máme tip na osvědčenou trasu.

chorvatsko autem

Nutné je počítat s placením dálniční známky a poplatkem za mýtné. Velmi dobré je si před odjezdem obstarat cestovní pojištění, které vás na dovolené skvěle ochrání.

Začněme tedy u nás v České republice. Nezáleží na tom, odkud právě vyjíždíte. Nejosvědčenějším směrem je vydat se k hraničnímu přechodu Mikulov, který sousedí s Rakouskem. U našich sousedů vás čeká první úhrada v podobě dálniční známky, která na deset dní stojí necelých 9 euro (cca 240 Kč).

V Rakousku se vydejte na Vídeň a Graz. Pokud chcete značně ušetřit za dálniční známku, je dobré se vyhnout Slovinsku, kde poplatek za využití dálnice stojí až 15 euro na týden.

Z Rakouska pokračujte směrem na Zagreb, kam vás pohodlně dovedou ukazatelé. Podle nich se snadno dostanete až do Chorvatska. Zde počítejte se zaplaceným mýtného. Tento poplatek se provádí při každém výjezdu z dálnice.

Teď už jen stačí nasměrovat vaši cestu přímo k letovisku, které jste si vybrali. Využít k tomu můžete známou dálnici A1.

Kde se lze v Chorvatsku ubytovat

Chorvatsko je ráj pro ty, co milují moře, odpočinek a krásné letní slunečné počasí. Pro krásnou dovolenou nabízí tato země několik úžasných letovisek, ostrovů a měst. Soupis nejvýznamnějších a nejkrásnějších letovisek naleznete na našem webu www.chorvatsko-autem.cz v sekci Ubytování v Chorvatsku.

K dispozici jsou jak levné pokoje, tak i tří a více hvězdičkové hotely. Ceny ubytování na týden se nejčastěji pohybují okolo 7 500 – 10 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *