Kdy přezout na zimní pneumatiky a kde v Ústí nad Labem?

Přezutí na zimní pneu aktuálně řeší každý zodpovědný řidič. Přečtěte si, od kdy je nutné mít zimní pneumatiky a jaký pneuservis v Ústí nad Labem zvolit.

Kdy přezout zimní pneu – termíny

Přestože zákon neukládá povinnost mít na autě v zimě zimní pneumatiky, mnoho řidičů datum a termín přezutí pneumatik od 1.11.2016 do 31.3. následujícího roku dodržuje již několik let, kdy tento zákon platí. Pokud by bylo celou zimu v Čr teplo a nesněžilo, pak můžete jezdit na letních pneu stále. problém by ale nastal ve chvíli, kdy budete například na služební cestě, na autě letní gumy a v polovině trasy začne sněžit. Když vás poté chytí policie, pokuta vás nemine.

Takže od kdy je dobré přezout na zimní pneu? Od 1. listopadu.

Čtěte k čemu je povinné ručení a havarijní pojištění auta.

zimní pneu

Ceny za přezutí a vyvážení pneumatik

Nejlevnější cena se pohybuje v řádu stokorun, minimální cenu jsem viděl 99kč/disk. Záleží ale na více aspektech, jako velikost disku, počet vyvažovacích tělísek (aby kolo neházelo), zda máte 2 sady kol (zimní/letní) a budete měnit pouze tyto, nebo máte jen jedny disky a vždy na zimu a na léto se přehazují pneu. Také je nezanedbatelné to, pokud stále navštěvujete stejný pneuservis a ten vám může mimo standartní ceník nabídnout slevy jak na servis, ale může být sleva i nové pneumatiky například.

Pneuservisy v Ústí nad Labem

Vybrat v Ústí nad Labem pneuservis není složité, mám pocit, že ve městě je na každém rohu jeden. I když sezona pro pneuservisy začala už před pár dny, stále hodně řidičů čeká na první sníh a až poté to začnou řešit. A to je přesně ten případ, co popisuji v úvodu. I když „služebáky“ se přezouvají 2x ročně pravidelně, případ by to byl spíše pro soukromé osoby. Pokud ale nechcete jezdit přes půl města, často stačí najít autoservis ve vašem okolí a zeptat se, zda vám auto přezují (často levně), protože samotný pneuservis by se asi dnes neuživil.

Kde se objednat na přezutí

Pneuservis-Ústí.cz
Storex First Stop
Pneuservis Holeček
Pneuservis Husárik
Autocentrum Heas
Pneuservis Bestdrive

A jaký máte vy, čtenáři tohoto webu, oblíbený ústecký pneuservis? Napište jej do komentářů pod článkem.

Související:

Autoškoly v Ústí nad Labem