Levná letní dovolená je u Baltského moře v Polsku

Ještě jsme pořádně neobjevili kouzlo Baltského moře, protože sice omývá břehy Polska a levnou exotiku máme kousek od nás, ale raději jezdíme do Itálie či Chorvatska než k sousedům. K Baltskému moři jezdívali čeští turisté velmi často, hlavně za minulého režimu, protože na exotičtější a luxusnější zájezdy prostě nebyly peníze.

Dovolená u Baltu v Polsku

Hned po příjezdu do Polska si můžete všimnout malých stánků, kde se prodává ovoce a zelenina z farem. Zastavili jsme, abychom si mohli trochu těch vitamínů nakoupit. Ten den, kdy jsme dojeli, bylo neskutečné horko, všude na plážích se slunili lidé. Velkou změnou, pokud jste byli například na dovolené v Itálii, pro vás bude, že zde nefungují soukromé pláže, které by patřily pouze jednomu hotelu a ostatní by na ně směli za poplatek, ne-li vůbec.

TIP: Nejlevnější ubytování najdete na Booking.com

Vítr zde fouká, nebo aspoň pofukuje pořád, takže na plážích u Baltického moře můžete vidět spoustu lidí, kteří pouštějí draky. Už jenom kvůli tomu by se vyplatilo do Polska jet. U nás si draky pustíte maximálně na podzim, kdy teplota klesá kousek pod nulu a ještě musíte počkat na správný den, aby se drak vůbec dostal do vzduchu. Zato tady žádný speciální den nepotřebujete.

Věděli jste, že z Ústí dojedete k moři do Polska už za 5 hodin?

Povětšinou potkáváte opravdu jenom Poláky, když už cizince, tak ze severu.

Projděte se také po pobřeží. Budete míjet staré majáky, které se skoro rozpadají, ale přesto v sobě mají tu krásu dávných časů, kdy ještě byly k užitku, aby svítily lodím.

Borové lesy. S těmi se jinde nesetkáte takový kousek od pobřeží. Kdo by nechtěl stát na kraji borového lesa, vdechovat vůni jehličí a přitom cítit na kůži lehký mlžný opar slané vody, které Baltické moře nabízí?

Písečné duny jsou další raritou, kterou můžete objevit pouze tady. Tedy pokud se nehodláte vydat na poušť.

Pouze na vás je, jestli dáte přednost tropickým oblastem, odjedete hledat nový druh zvířat a rostlin do Amazonie, pojedete se podívat na písečné duny na Saharu nebo jestli si to všechno užijete právě v severním Polsku – u našich sousedů.

Ubytování Polsko 2019

Objednejte si levné ubytování v Polsku již dnes. Vybere si každý – hotel, apartmány (ubytování v soukromí), kempy a někdo může hledat i mobilhaus (mobilní dům). Nejlepší tipy, doporučení, recenze i fotky najdete zde.

button rezervujte ubytování

Oblíbené lokality a přímořská letoviska jsou Mezizdroje, Pobierowe, Lebek, Dziwnow, Lebork, Meziwodzie, Kolobrzeg, Leba, Sopoty nebo polostrov Hel.

polsko balt moře

Polsko zájezdy

Dovolená na Baltu v Polsku nemusí být pouze na vás, ale můžete si ji koupit také u cestovní kanceláře Invia a užít si pobyt v hotelu třeba i včetně All inclusive.

Dovolená u polského moře

Věřím, že vám tento článek poradil, kam na dovolenou v Polsku – pro dva, s dětmi nebo i se psem :) Cestou k moři můžete navštívit také Mazurská jezera, oblíbené a nádherné místo.

Důležité odkazy

Mapa Polska

Polsko předpověď počasí na Yr.no

komentáře 2

  1. Pavel napsal:

    Letos v létě jsme původně vybírali poznávací zájezd, ale nakonec jsme pročetli několik cestopisů o dovolené v Polsku u Baltu a vyrazili vlastním autem. Moje zkušenosti jsou tyto. Cesta bez problémů, ubytování zajištěno dopředu přes Booking, pobyt týden u moře neměl chybu, teplota vody cca 22C, takže se to celkem dalo, jídlo vynikající, stejně tak i ceny. Příští rok Baltské moře rádi opět navštívíme.

  2. Dominika napsal:

    V Polsku u more jsme byli letos poprve a libilo se tam nam i detem tolik ze za rok jedeme zase. Poloostrov Hel je nadherny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *