Dovolená na Rujáně u Baltského moře v Německu

Chtěli jsme změnit trochu všedního dne a tak jsem se s kamarády vydala na Rujánu, kterou zná málokdo. Zvolili jsme cestu autem, takže vše důležité jsem si vezli s sebou. Vyzkoušeli jsme si jízdu po německých dálnicích, kde není omezená dopravní rychlost, řešili jsme německé dopravní značky v porovnání s českými a jejich důvody a logiku.

Rujána dovolená – Baltské moře v Německu

Samotný ostrov Rujána byl už od první chvíli místem relaxu a pohody. I když je to náš sousední stát, absolutně jsem se tak  necítila.

Neměli jsme toho času příliš na podrobné prozkoumávání tamějších krás, nicméně i pár hodin bylo nádherných. A díky autu jsme toho stihli mnohem víc, než kdybychom vyrazili po cyklostezkách, vlakem nebo autobusem. Večerní příjezd nás nezastavil, abychom z hotelu nevytáhli paty. Cílem bylo vyzkoušet moře a porozhlédnout se po okolí. Upřímně – jediné co jsme zvládli, bylo moře a místní promenáda, kterou jsme procházeli. Dovolená na Rujáně ale nabídla mnohem víc.

Promenada v Baabe - Rujána Německo

Ubytování jsme měli domluvené přes hotelový portál Booking ve městě Baabe, kde sice trošku byla z mé strany problematická komunikace v němčině, nicméně všechno se zvládlo.

Baabe

Ale Baabe jako takové mě velice zaujalo. Sice moc tam toho nebylo, ale cítila jsem se tam skvěle – dokonce jsme se připojili i k místním běžcům.

Sassnitz

Zajímavé město bylo Sassnitz, kde byla ukotvená britská ponorka, která byla pro cestovatele změněna na turistickou atrakci. Musím říct, že i když se v tom příliš nevyznám, bylo to velmi zajímavé. V této části ostrova jsme se také dostali k útesům od moře, které jsou součástí národního parku Jasmund. I když to byla dlouhá cesta, stálo to za to včetně kamenité pláže, kterou jen tak někde nepotkáme.

Kap Arkona

Severní místo Kap Arkona mě osobně uchvátilo svou pláží, která zase byla odlišná od ostatních. Dva majáky kousek od sebe byly v pozdních odpoledních hodinách jednoduše nádherné.

Pláž - Kap Arkona - Rujána Německo

Ostrov Rujána Německo

Velkou výhodou tohoto ostrova je, že je vcelku malý (přibližně jako dvě Prahy), a proto se dá proto se dá procestovat velice jednoduše. Může Vám nabídnout mnohem víc, než jsem tady popsala. Je to nádherné místo, bez davu turistů.

Ubytování Rujána

Levné jsou kempy a chatky, ale lepší komfort nabídnou apartmány, pensiony a hotely.

Čtěte také