Dovolená v Německu u moře

Německo je z Ústí kousek a pokud chcete jet k moři, pak Balt je jen několik stovek kilometrů a budete zde za pár hodin. Přečtěte si článek se vzpomínkami na dovolenou.

Dovolená Německo moře

Každý z nás má z dětství mnoho vzpomínek. Všichni občas teskníme po té sladké době, kdy jsme neměli žádné povinnosti, kdy jsme si jednoduše mohli užívat života, protože to šlo. Jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek sahá do doby, kdy mi bylo asi dvanáct.

Ubytování v Německu u Baltu rezervujte na BOOKING.com

Táta pracoval v práci, ve které se od něj očekávalo, že bude často jezdit do zahraničí. Vzpomínám si, že jsme tehdy měli naplánováno, že pojedeme s celou rodinou na dovolenou do Itálie. Já se na italskou pizzu moc těšil. A proto, když tatínkovi do doby této plánované dovolené vlezla další z pracovních cest, těžce jsem to nesl.

Dovolená v Německu u moře začíná

Oznámil nám, že musí jet pracovně do městečka Nienhagen, na severu Německa. Je to přístavní město a prohlásil, že pokud bychom chtěli, mohli bychom jet s ním. Po několika dlouhých rozhovorech bylo dohodnuto! Vyrazili jsme za úsvitu autem a u Baltu jsme byli za necelých osm hodin.

K moři do Německa. Baltské moře bylo krásné

Vzpomínám si, že byly obrovské vlny, což se mi jako malému klukovi moc líbilo. Vzduch byl čerstvý a krásně voněl. Voda měla kolem dvaadvaceti stupňů Celsia a venku asi o osm stupňů víc. Slunce pálilo, jen párkrát nás tam zastihly bouřky, což způsobilo, že se moře velmi ochladilo a rozbouřilo, a teplota taky klesla.

Přečtěte si o dovolené v Polsku u Baltu.

Bydleli jsme celá rodina v hotelu, na jehož jméno si nemohu vzpomenout, ale vím, že jsme spali všichni v jednom pokoji a atmosféra byla nezapomenutelná. Neustále šumění moře. Svit měsíce odrážející se od vodní hladiny. Když nad tím tak přemýšlím – ex post si uvědomuji, jaké jsme měli štěstí.

Jaká byla dovolená ve městě Baabe na Rujáně.

Nemuseli jsme se hádat o slunečníky s jinými turisty na známých turistických destinacích. Teď vím, jak moc lidí je skeptických ohledně výběru dovolené na severu. Ale není vůbec proč. Jsou to pouhé předsudky.

Na toto místo se s rodinou čas od času vrátíme. Hlavně díky tomu, že je tak jednoduše dostupné a také proto, že jsme tam zažili nádherné okamžiky, protože každý z nás má z dětství mnoho vzpomínek.

Ubytování v Německu – Baltické moře

Dovolená je vhodná pro každého. Hotely, apartmány, kempy, kde můžete jak postavit stany tak i zaparkovat karavany. Oblíbené letovisko je Prerow. To najdete nedaleko ostrova Rujána, kam se také často jezdí.

button rezervujte ubytování

Pamatujte, v létě do Německa k moři vyráří mnoho turistů a to nejlepší (a nejlevnější) ubytování je zamluveno i půl roku předem. Tak si jej nezapomeňte zamluvit také co nejdřív, jinak nebude volno nakonec ani v kempu.

německo balt dovolená

Další odkazy

Počasí Německo Balt