Registrace očkování na Covid-19. Vše od rezervace až po aplikaci vakcíny

Protože jsem již také naočkován, popsal jsem podrobný návod, jak to celé probíhá od registrace, rezervace termínu až po samotnou aplikaci vakcíny v očkovacím centru.

Registrace k očkování – jak se přihlásit

Na webu https://registrace.mzcr.cz/, což je centrální rezervační (registrační) systém očkování, zkontrolujte, zda patříte do jedné z uvedených skupin a díky tomu se můžete zaregistrovat, následně zadejte vaše telefonní číslo, potvrďte souhlas se zpracováním osobních údajů a klikněte na Odeslat.

Rezervace očkování

Přijde vám v SMS zprávě PIN pro přístup k registraci na očkování.

Poté budete čekat, až vám přijde PIN2.

Já jsem se jako skupina 40+ registroval společně s manželkou v pondělí v 16h a ve 22h týž den přišel ten PIN2, díky kterému lze zvolit den a čas očkování.

Akce registrace vakcína může začít.

Registrační formulář online

Na této stránce https://rezervace.mzcr.cz (Ministerstvo zdravotnictví) zadáte číslo pojištěnce (vaše rodné číslo) a 6-místný PIN2 ze SMS, který vám přišel.

Poté budete pokračovat na rezervační stránku, kde si vyberete očkovací místo podle bydliště nebo místa a následně si zvolíte z volných termínů den a čas.

V Ústí je nové očkovací centrum UJEP v ulici Hoření „pod hypermarketem Albert“ na Severní Terase. Zvolili jsme tedy toto místo, a protože pár lidí mělo reakci takovou, že byli po této injekci unavení, určitě je dobré vybrat odpoledne nebo víkend, abyste měli čas si odpočinout.

Poté přijde potvrzení na mobil či e-mail, pokud jej zadáte (není nutné) o datu a čase, kdy se dostavit.

Jak to probíhá v očkovacím centru v Ústí n.L.

Přijeli jsme autem, hned u vjezdu je policista, který vám ukáže, kudy na parkoviště zajet. Míst tam bylo dost. Parkování je zdarma.

Následně jdete vpravo do kopce kolem budovy, značeno je to dobře, nemůžete zabloudit.

U vstupu je další policista, který vám po předložení kartičky pojištěnce zkontroluje, zda jste přihlášeni na tento den a dále vás pošle vedle ke „stolku“ s dalším policistou, který kontroloval to samé, a zde mu ukážete formulář, který si můžete stáhnout z internetu a předem vyplnit. To jsme udělali, ale on měl jiný, takže bylo nutné to vyplnit znovu. Ale zabere to jen chvilku.

Poté pokračujete do „čekárny“, kde vám ještě před vstupem opět zkontrolují dokumenty – hlavně ten formulář, zda je správně vyplněný a podepsaný. Zde se usadíte a čekáte, než se rozsvítí „vstupte“. Následně už si vás vyzvou do první „kóje“, kde proběhne kontrola správně vyplněného dotazníku (ujištění že neberete léky) a bude do kartičky zadán typ – serie očkovací vakcíny . viz obrázek. Poté jdete dále, kde už proběhne samotná aplikace vakcíny.

Potvrzení o očkování na Covid-19

Jak vidíte, termín na druhé očkování je 42 dní. Plný účinek vakcíny je ale až 14 dní po druhém očkování, takže pokud se třeba chystáte cestovat do zahraničí a byli jste očkováni ve stejném termínu, můžete vyrazit až v posledním červencovém týdnu.

Potvrzení o očkování na Covid-19 - zadní strana

Praváci ji dostanou do levé ruky, ideální je mít tričko abyste si jej mohli vyhrnout, nevhodné je oblečení s dlouhým rukávem. Leváci budou očkováni do ruky pravé.

Manželku to prý nebolelo vůbec, mě to jen trošku štíplo, ale to se dá přežít :)

Čím se očkuje

Ve velkokapacitních centrech mají k dospozici hlavně mRNA vakcínu Comirnaty, což je Pfizer/BioNTech. Tuto mají i v Ústí.

Zde https://ocko.uzis.cz/ se můžete podívat po přihlášení na podrobnější informace o vakcíně, datu i místu očkování.

Poté vyčkáte 15 minut s dalšími očkovanými, je to pro případ, že byste měli třeba alergickou reakci. Pokud vám nic není a cítíte se dobře, můžete vyrazit domů.

Jak se chovat po očkování na covid

Bylo nám doporučeno ten den už nic nedělat, nenamáhat se, dodržovat klidový režim a také nepít alkohol.

Výhoda

Jedna z výhod očkování je taková, že se 14 dní po druhé dávce nebude nutné testovat PCR ani antigenní test.

Video – velkokapacitní očkovací centrum v Ústí nad Labem

Očkovací místo v Krajské nemocnici v Ústí nad Labem

Jelikož očkovací centrum fungovalo jen pár měsíců, nyní je možné se v Ústí naočkovat bez registrace, bez front a čekání pouze v nemocnici v pavilonu I.

Jak se sem dostat autobusem nebo trolejbusem

K nemocnici jede trolejbus číslo 60 a pak také autobu číslo 5 a 15 – zastávka Bukov – sanatorium.

Jak sem přijet autem + parkování

Dostanete se sem pohodlně i autem, z ulice Sociální péče odbočíte do ulice Na Kabátě, tou do kopce projedete až na konec, kde je velké parkoviště. Vpravo je následně vidět budova, kde se očkuje. Přístup je bezbariérový. Očkovací místo je ve druhém patře, kam se dá dojet i výtahem.

Jak probíhá očkování v nemocnici

Vyplníte dotazník a postupujete po šipkách až k pracovníkovi, který si vše zkontroluje a pošle vás do další místnosti, kde se očkuje. To zabere jen chvilku, poté počkáte v čekárně 10 minut a můžete jít domů.

Při odchodu vám bude ale zkontrolována kartička papírová s očkováním a také kartička pojištěnce, aby bylo jasné že to jste vy.

Už se několikrát vyskytly podvody, že se očkoval někdo za někoho jiného, tak proto ta kontrola. Postup je tedy skoro stejný jako byl v očkovacím centru, pokud jste byli.

My byli v nemocnici pro 3 posilovací dávku a byla to opravdu rychlovka.

Přečtěte si ještě: