Víte, jak správně pojistit vaši nemovitost?

Silný déšť a vítr, kroupy, sesuv půdy, úder blesku, mráz, přepětí v síti, únik vody z vodovodu, nesmíte zapomínat ani na zloděje a vandaly – to je jen malý výčet hrozeb, které se vztahují i k vaší nemovitosti. Jedinou obranou proti nim je řádné pojištění. Kterou variantu zvolíte vy?

I pro rekreační objekty

Základní pojistkou je pojištění nemovitosti, které je určeno pro majitele rodinných domů, bytů a rekreačních objektů. Jako jediné z 3 druhů může být sjednáno právě pro rekreační objekt. Pokrývá škody, které vzniknou na nemovitosti, na přilehlých stavebních součástech a také na malých stavbách, které se nachází na pozemku. Je důležité, aby byla pojistka sjednána na jméno vlastníka. Proč? Dozvíte se v tomto článku.

Ochrana movitých věcí

Chcete-li chránit i vybavení vašeho domova, je žádoucí si sjednat pojištění domácnosti. Tento druh pojistky se vztahuje k věcem movitým, zahrnuje dokonce i cennosti a domácí zvířata (ne ale ta, která jsou chována za účelem prodeje). Pojištění domácnosti je možné sjednat jen pro objekt, který je obýván více než 270 dní v roce. Cena za pojištění se určuje podle obytné plochy. Ve výpočtu pojistného vám pomůže speciální kalkulačka pojištění domácnosti.

Kombinace je favorit

Třetí variantou je pojištění majetku, které má v oblibě nejvíce lidí. Jedná se totiž o kombinaci pojištění nemovitosti a domácnosti. Majetkové pojištění ale nelze sjednat pro rekreační objekt.

Jak poznáte výhodnou nabídku?

Při výběru se příliš neupínejte na cenu. U všech variant jsou rozhodující pojistné podmínky, které si důkladně prostudujte. Až poté si udělejte cenové srovnání. Výhodnější nabídky pojištění hledejte na internetu. Pojišťovny svádí tvrdý konkurenční boj, v rámci online sjednání nabízí i atraktivní bonusy. Například pojišťovna Ergo nabízí k pojistce zdarma pojištění odpovědnosti z držby budovy či bytu do 3 000 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *