Na barvě podlahy záleží. Jak docílit perfektního výsledku?

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a chystáte se na výběr nových podlah? Pak si na tuto činnost vyhraďte dostatek času, neboť právě podlahy patří k nejdůležitějším interiérovým prvkům. Zároveň by měly ladit s nábytkem a dekoracemi, jinak bude celek působit zmateně a disharmonicky. Praktické rady nám poskytli zkušení řemeslníci z cechu EKOMPLEX.

Jakou barvu by měly mít vaše podlahy? Pomineme-li kritéria jako je individuální vkus, měli byste se zaměřit na funkčnost a velikost pokojů, jakožto i na množství denního světla a designový styl nábytku. V neposlední řadě záleží i na odolnosti, protože podlaha musí vydržet každodenní namáhání.

Podlaháři Ústí nad Labem zdůrazňují, že nemá smyl na podlaze zbytečně šetřit. Vzhledem k tomu, že si ji pořizujete na delší časové období, je investice do kvalitního materiálu na místě.

Rozhodnete-li se pro několik různých typů podlah (pro každý pokoj zvlášť), raději se zeptejte na názor i ostatních členů rodiny a blízkých přátel. Máte-li ve svém okolí někoho, kdo se živí jako designér, určitě s ním zkonzultujte své záměry. Podstatné je, aby celek nevypadal jako prapodivná skládačka.

Světlá podlaha

Světlé podlahy jsou ideální do tmavých prostorů, které si žádají optické zvětšení. Malíři Ústí nad Labem doporučují kombinaci se světlými stěnami – místnost bude působit ještě prostorněji, čistě a klidně. Dejte si však pozor na přemíru studených barev. Celek by pak mohl působit příliš chladně a sterilně.

ekomplex 01

Tmavá podlaha

Odborníci z firmy podlahy Ústí nad Labem doporučují tmavé podlahové krytiny tam, kde je žádoucí útulná atmosféra. Tmavé tóny působí dobře po boku kontrastních barev. Nemusí se však nutně jednat o zářivě bílou – dobrou volbou mohou být i pastelové odstíny nebo jasné barvy. Sázkou na jistotu je doplnění tmavé podlahy o nábytek v jiném tmavém tónu.

ekomplex 02