Kde vám v Litoměřicích levně opraví starší notebook?

Pokud jste s hrůzou zjistili, že váš drahocenný pracovní nástroj vypověděl službu, aniž by vás předem dostatečně varoval, nezoufejte. Starší notebook nemusíte odepsat, protože se ho většinou vyplatí opravit. Na koho byste se měli obrátit, a co přesně vás čeká?

Opravit, nebo si pořídit nový?

Možná vás napadlo, zda není výhodnější nákup nového notebooku. Pořizovací ceny jsou poměrně nízké a stroj, který bez problémů zvládne běžnou kancelářskou činnost, lze sehnat v cenové relaci do 10 tisíc korun. Rozhodnutí je samozřejmě na vás, nicméně oprava ve vhodně zvoleném servisu vyjde podstatně levněji. Navíc si nebudete muset zvykat na nový pracovní nástroj a nepřijdete o svá data.

Autorizovaný, nebo neznačkový servis?

Po uplynutí záruční lhůty nemá servis v autorizovaném servisu z finančního hlediska smysl. Ty totiž i méně závažné poruchy řeší výměnou základní desky, což proces opravy výrazně prodražuje. Oproti tomu neznačkový servis notebooků Litoměřice přistupuje k zakázkám tak, aby byla konečná cena co nejnižší.

Jak oprava probíhá?

Prvním krokem je volba vhodného servisu – například pobočky, která má na starosti opravy notebooků Asus. Nemusíte však nikam chodit, protože notebook lze poslat do servisu prostřednictvím kurýrní služby.

Jakmile se notebook dostane do servisu, technik provede základní diagnostiku, a poté vás uvědomí o ceně opravy. Dle statistik servisního centra ABAX, pod které spadají pobočky v rámci celé České republiky, je oprava rentabilní pro 8 z 10 zákazníků. Díky tomu, že servisy levně nakupují náhradní díly pro notebooky Asus od světových dodavatelů, jsou ceny opravy cenově dostupné. Neméně potěšující je i minimální míra reklamací – dlouhodobě se pohybuje pod 10 %.

 

Chcete se dozvědět více? Informace o servisním centru ABAX najdete na www.abax.cz.

Související:

Čisté PC.cz: Usnadněte si svůj život s počítačem