Co s porouchaným notebookem? Vyplatí se ho opravit!

Přišli jste o svůj drahocenný nástroj – notebook – a nechcete se s ním rozloučit? Pokud si nehodláte zvykat na nový a zároveň je vám líto peněz, můžete si ho nechat opravit. Vyplatí se to i v dnešní době, kdy je nová elektronika k mání za podstatně nižší cenu než kdysi. Musíte si však dobře vybrat servis.

V autorizovaném servisu se zbytečně „přeplatíte“

Autorizovaný neboli značkový servis je pro většinu uživatelů synonymem kvality. Což je jistě pravda, protože oprava obvykle dopadne dobře a míra reklamací je nízká. Ale za jakou cenu? Není tajemstvím, že autorizované servisy nejsou nejlevnější. Musí se řídit pravidly danými výrobcem notebooku a obvykle přistupují ke kompletní výměně základní desky, a to bez ohledu na to, že bylo možné vyměnit pouze vadný díl.

A právě to je hlavní důvod, proč jsou opravy notebooků v neautorizovaných servisech výrazně levnější než ve značkových opravnách. Tím dalším jsou levné náhradní díly pro notebooky, které servisy berou od světových distributorů.

Jak vybrat spolehlivý servis?

V prvé řadě byste se měli seznámit s podmínkami opravy. Některé servisy si dávají na čas a nechávají zákazníky čekat. V tomto směru je dobrou volbou servis notebooků Ústí nad Labem, který spadá do sítě opraven servisního centra ABAX. Nadpoloviční většina zakázek je vyřízena do jednoho týdne, a navíc můžete využít možnost expresní opravy do 24 hodin.

Dalším kritériem výběru je kvalita oprav. V případě ústeckého servisu se míra reklamací pohybuje pod 10 %, což je v daném oboru velmi slušné číslo.

A konečně cena. Z opravy notebooku by vaše peněženka neměla vykrvácet, ale ani toho se v případě ABAXU nemusíte bát. Diagnostika je zdarma a díky nízkým cenám náhradních dílů je většina oprav rentabilních. Alespoň dle statistik – více než 80 % zákazníků se po vyhodnocení cenové nabídky rozhodne pro opravu.

Související:

Čisté PC.cz: Usnadněte si svůj život s počítačem