Nebojte se podnikání na mateřské dovolené

Podnikat  na mateřské (rodičovské) dovolené lze různými způsoby. Některé maminky již podnikaly a s dětmi přišly na nové možnosti a nápady. Většinou jsou to činnosti a aktivity týkající se dětí.

Snad každá maminka si vyzkoušela prodej oblečků po svých dětech, které z věcí již vyrostly,  a zjistila tak, že by se s těmito věcmi dalo obchodovat. Jelikož je nedostatek míst ve školkách, nabízí se mnoha rodičům možnost zařídit si službu hlídání dětí. Na trhu tak vzniklo plno miniškoliček, školek a jeslí pro děti. Mnoho maminek na mateřské dovolené také začalo vést různé kroužky a aktivity pro děti. Zřizují se různé kavárny s dětskými koutky,  restaurace. Vše je určeno potřebám rodičů a jejich dětem. Ústecké rodinné centrum Domeček je toho důkazem.

Cílem je sladit rodinný a pracovní život dohromady. Být na volné noze a dle potřeby se věnovat obchodu či dětem.

Podnikání na mateřské dovolené

Způsobů a možností, jak a s čím začít podnikat,  je mnoho. Máte možnost si zařídit svůj vlastní e-shop. Musíte však počítat s určitými náklady,  propagací a vybrat si zboží,  kterého na trhu není mnoho. Nebo můžete zkusit prodávat přes Aukro. V tomto případě máte jistotu určitého výdělku. Pro ověřené zákazníky vám zajišťuje službu pay you a oblíbená je i služba možnosti udělení komentářů. Aukro totiž propaguje vaše zboží a to za poměrně  nízký poplatek. Je to určitá výhoda oproti e-shopu,  kde si musíte zajistit třeba službu s-klik a musíte  do obchodu nejdříve vložit mnoho peněz,  než e-shop začne vůbec nějak prosperovat. Rozhodně je dobré se po různých nabídkách e-shopů podívat, porovnat ceny, vše co e-shop nabízí.

Internetový obchod je také nutné propagovat na internetu a mít jej dobře optimalizovaný, aby byl dobře dohledatelný na většinu klíčových slov – produktů, které budete prodávat.

Základem je mít rozmanité  zboží, nabízet různé druhy způsobů doručení, ať už českou poštou, dobírkou, uloženkou nebo PPL. Se všemi společnostmi se dá velmi dobře domluvit. Česká pošta například podnikatelům poskytuje podnikatelskou kartu,  která přináší podnikatelům nemalé slevy na zasílání zásilek.

Začít podnikat na rodičovské dovolené je vlastně hodně výhodné, nemusí se totiž platit sociální a zdravotní pojištění.

Je to tedy ideální  příležtost si něco takového vyzkoušet. Přehled o příjmech a daňové přiznání se v tomto případě musí také podat na příslušné úřady. Předložíte-li potvrzení, že pobíráte rodičovský příspěvek na VZP a České správě sociálního zabezpečení,  je vám odpuštěna platba za sociální a zdravotní pojištění. Pokud se rozhodnete v podnikání pokračovat i po skončení rodičovské dovolené,  málokdo ví, že Všeobecná zdravotní pojišťovna poskytuje slevu na platbě za zdravotní pojištění,  podnikatelům pečujícím o děti do 15 let.  Dítě  může chodit do kolektivu, ale jen na 4 hodiny denně. Vypočítává se poté poměr z výdělku.

Pokud jste v kuchyni jako doma, můžete si vytvořit blog o vaření s recepty, to je také zajímavý koníček. Vařit se musí a když recept dobře popíšete a jídlo hezky nafotíte, časem se to může stát dobře placenou „brigádou“ nebo dokonce zaměstnáním, když budou ty stránky mít velký úspěch.

Pokud tedy chcete začít podnikat,  mateřská dovolená je pro podnikání ideálním obdobím. Stačí jen nebát se a vyzkoušet si něco nového.

Další zajímavé informace k tomuto tématu: